Меню
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Pasākuma videoPar SHIFT LatvijāDigitālā fotoizstādeZiedojums “Riga TechGirls”Intervija ar Annu A.DalībniecesIntervija ar Irīnu P.Seko mums

Būt par sievieti – tā vienlaikus ir dāvana un izaicinājums. Viņa zina, kā tas ir – radīt jaunus, neparastus risinājumus, vienlaikus cīnoties ar šķēršļiem un stereotipiem. Būt kritizētai, nenovērtētai un nepamanītai. Taču sieviete-līdere saprot, ka stereotipi ir radīti, lai tos apgāztu, bet šķēršļi – lai tos pārvarētu. Un tieši caur grūtībām veidojas īsta pašpārliecinātība, lai spētu ne vien attīstīt sevi, bet iedvesmot un celt arī citus.

Lielas lietas sākas ar pārmaiņām kultūrā. Porsche ir radījis platformu, kur sarunām ir spēks veicināt pārmaiņas, mēs esam lepni, ka varam pielikt roku nākotnes veidošanā un jaunu risinājumu meklēšanā, iedvesmojot, iedrošinot tieši sievietes un izceļot viņu spēku un sasniegumus!

Par Porsche SHIFT.

Porsche uzsācis unikālu, globālu platformu un kustību SHIFT, apvienojot uzņēmuma vērtības un vienmēr klātesošo vēlmi padarīt pasauli labāku!

Porsche ražo vienas no labākām sporta automašīnām jau 70 gadus, un tas nebūtu iespējams bez mūsu vērtībām – ilgtspējas, iekļaušanas un inovācijām, kā arī vienlīdzīgām iespējām visiem darbiniekiem.

Vienlaikus, kā uzņēmums, Porsche tiecas palielināt sieviešu kolēģu skaitu ikvienā līmenī – mūsdienās sievietes strādā tādos amatos, kur tas kādreiz šķita neiespējami. Tāpēc tagad Porsche atklāj publisku un globālu iniciatīvu SHIFT, tās pirmos soļus sperot arī Latvijā.

 

Latvijā SHIFT kustībai ir divi stūrakmeņi:

  • Veidot sieviešu līderu kopienu, kur apvienojas cilvēki ar līdzīgu domāšanu, vēlmi veicināt pārmaiņas sabiedrībā, iedvesmot un dalīties pieredzē;
  • Atbalstīt izglītību, kas ir visu pozitīvo pārmaiņu pamatā.

Porsche SHIFT kustības veidošanu Latvijā uzsākām 2021. gada rudenī sadarbībā ar žurnālu “Pastaiga”, izveidojot mūsu īpašo Latvijas ietekmīgāko, radošāko, izcilāko sieviešu topu un izvēloties 21 dāmu, kas ne tikai iedvesmo ar saviem sasniegumiem, darbiem un personību, bet arī iemieso Porsche un kustības SHIFT vērtības.

Ikviena mūsu īpašā topa dalībniece ir brīnišķīga un unikāla, tādēļ, lai izceltu viņu sasniegumus un iedrošinātu arī citas Latvijas sievietes, kuras, iespējams, meklē jaunu ceļu savā dzīvē, aicinājām katru dāmu piedalīties īpašā fotosesijā un intervijā par viņu pieredzi, iedvesmas un spēka avotiem.

Šīs sievietes ir politiķes, sportistes, uzņēmējas, zinātnieces un aktīvistes. Viņas nebaidās pārkāpt ierastās robežas, iedvesmo un motivē apkārtējos, iztur kritiku un šaubas, vienlaikus ejot uz savu mērķi.

Lai ne tikai godinātu izcilās sievietes un viņu sasniegumus, bet arī sniegtu savu artavu izglītības attīstībā Latvijā, Porsche centrs Rīga par katru dāmu, kas piekrita piedalīties šajā fotosesijā, apsolīja ziedot biedrībai “Riga TechGirls”.

Soli pa solim, ar 14 lielisku dāmu atbalstu, tapa digitālā fotoizstāde “Izcili Latvijas sieviešu portreti un iedvesmas vārdi”.

To svinīgā pasākumā 2021. gada 25. novembrī atklājām Porsche centrs Rīga, kur ne vien godinājām izstādes dalībnieces, bet arī pildījām savu solījumu – pasniedzām 5000 eiro ziedojumu biedrības “Riga TechGirls” izglītības programmas “Iepazīsti tehnoloģijas” atbalstam!

“Riga TechGirls” ir pirmā biedrība Latvijā, kas strādā, lai iedvesmotu un izglītotu meitenes un sievietes tehnoloģiju jomā. Drīzumā biedrība jau trešo reizi uzsāks izglītības programmu “Iepazīsti tehnoloģijas”, kurā aicinātas piedalīties jebkura vecuma un profesijas sievietes, kas meklē jaunu ceļu savā karjerā. Un Porsche ir pagodināts ar 14 dāmu palīdzību sniegt iespēju vairāk nekā 200 sievietēm nodrošinās šīs apmācības bez maksas!

Intervija.

Anna Andersone: “Komandas dažādība kā veiksmes atslēga tehnoloģiju biznesā un ne tikai”

 

Šogad mācības kādā no “Riga Tech Girls” programmām sāka vairāk nekā 6000 dalībnieku – tas ir jauns rekords. Arī “Porsche Latvija”, pērn aizsākot kustību SHIFT, pielika roku, lai šīs mācības būtu pieejamas bez maksas. Turpinot attīstīt “Porsche SHIFT” platformu, kas veltīta sieviešu iedrošināšanai, iedvesmošanai un atzinībai, sarunājāmies ar “Riga Tech Girls” vadītāju Annu Andersoni par atziņām, vadot šo organizāciju, un par to, kā veidot vidi, kurā ir dažādība un kurā cilvēki jūtas droši un gatavi mācīties.

 

Anna stāsta, ka viņai tehnoloģijas nekad nav šķitušas kā kaut kas atdalīts vai atrauts no visa pārējā. Tās drīzāk ir daļa no dzīves, kas ļauj padarīt to vieglāku.

 

Lasīt interviju

Topa dalībnieces.

Iepazīstinām ar mūsu īpašā dāmu topa dalībniecēm, izcilām Latvijas sievietēm, kas digitālajā foto izstādē dalījās ar savu pieredzi, padomu un iedvesmu:

Profesore Dace Zavadska

Latvijas Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja, Rīgas Stradiņa universitātes Pediatrijas katedras asociētā profesore, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas bērnu infektoloģe un ģimenes vakcinācijas centra vadītāja.

Mana ideālā sieviete ir sievišķīga, stipra, emocionāli inteliģenta, izglītota, atvērta, savu prātu un ķermeni cienoša. To var sasniegt, gan nepārtraukti izglītojoties, gan veidojot stipru ģimeni. Izglītība ikvienā vecumā ļaus sievietei īstenot sevi kā personību – būt brīvai, neatkarīgai, inteliģentai, cienīt sevi un būt harmonijā ar apkārtējiem. Tikmēr ģimene, manuprāt, pat ir svarīgāka nekā profesija, jo tas ir stingrais pamats un atbalsts. Es esmu tas, kas esmu, un es varu to, ko varu,  pateicoties savai ģimenei.”

Anna Sīle

Nevalstiskā teātra “Dirty Deal Teatro” vadītāja.

Es domāju, tieši tagad mēs redzam mākslas papildu vērtību. Tā mums ļauj pāris stundas paslēpties no realitātes un paraudzīties cita acīm no malas – uz sevi, uz pasauli un paradigmām, kurās esam iestiguši.  Tā mēs varam redzēt, kas mūs neapmierina un kas ir jāmaina. Un tā ir strādāšana ne tikai ar sevi, bet arī apkārtējo vidi.

Mēs speram ļoti daudz soļu, lai sievietes kļūtu līdztiesīgākas. Tas ir lieliski. Vienlaikus man šķiet, ka ir svarīgi runāt ne vien par stiprām sievietēm, bet kopumā – par stipriem cilvēkiem.”

Vita Rovīte

Vadošā pētniece Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā, Latvijas Nacionālās biobankas-Valsts iedzīvotāju genoma datubāzes vadītāja.

“Ceļu uz savu profesiju sāku pakāpeniski, pieaugot interesei, rodoties vairākiem jautājumiem un hipotēzēm. Manuprāt, lai kāds būtu cilvēka izvēlētais ceļš, ir svarīgi sadzirdēt un saprast savu iekšējo mērķi.

Es vienmēr domāju par to, kāds ir mans iekšējais mērķis, ko es vēlos sasniegt savā profesionālajā jomā un ko tas var dot sabiedrībai vai zinātnei Latvijā. Tas man rāda virzienu, kurp jādodas, dod drosmi un neatlaidību turpināt strādāt.”

Sigita Vāce

Juriste un ultramaratoniste; pirmā sieviete no Latvijas, kas noskrējusi Grieķijas Spartatlona skrējienu – 246 kilometrus.

“Rāmjus un ierobežojumus mēs bieži vien uzliekam sev paši. Ja vēlamies ko sasniegt, vispirms pašiem sevi ir jāizaicina katru dienu un jāsāk kaut vai ar nelieliem soļiem pretī mērķim.

Visgrūtākais ir sākt, it sevišķi, ja distance šķiet gara. Es parasti galvā šo garo ceļu sadalu mazākos posmos. Tad katru reizi, kad kāds mazais starpposms tiek īstenots, kļūst vieglāk, jo līdz lielajam mērķim atlicis vien nedaudz. Tas nav tikai par skriešanu, tas var būt par jebkurām pārmaiņām, ko vēlamies savā dzīvē.”

Zane Bičevska

Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes dekāne; jau 20 gadus veiksmīgi darbojas informācijas tehnoloģiju nozarē, šobrīd ir “DIVI grupa” biznesa attīstības vadītāja.

“Uzņēmējdarbība manī ir attīstījusi drosmi un neatlaidību, savukārt darbs augstākajā izglītībā – pacietību un veselīgu skatījumu uz dzīvi. Ne vienmēr izmaiņas var panākt uzreiz, taču ar laiku var sasniegt daudz – tam vajag drosmi, gatavību riskēt un rīkoties, kā arī nedomāt par to, ko teiks citi. Jā, reizēm ir kļūdas un zaudējumi, taču panākumi sasniedzami, tikai darot!”

Ieva Ilvesa

Valsts prezidenta padomniece informatīvās telpas un digitālās politikas jautājumos.

Salikumā tehnoloģijas un sievietes iegūst abas puses. Sievietēm tehnoloģijas palīdz apvienot daudzos dzīves pienākumus un būt klātesošām, savukārt tehnoloģijām sievietes piešķir daudz humānāku dimensiju, pielāgojot tās cilvēka, ne tikai peļņas vajadzībām. Es vēlētos, lai sievietes skats un pieredze nākotnē ir tas, ap kuru būvē tehnoloģiju pasauli. Tāpēc sievietēm ir jāiedvesmo vienai otra raudzīties jaunos virzienos, izglītoties un izmēģināt spēkus dažādās tehnoloģiju jomās.”

Skat. video

Marija Ručevska

Inovāciju vadības uzņēmuma “Helve” līdzdibinātāja un vadītāja, “TechChill” valdes locekle.

Jaunuzņēmēju pasaulē sievietes ir maz pārstāvētas, un to vajadzētu mainīt. Šī joma ir daudzpusīga un nebūt nav tikai par inženieriju vai programmēšanu, tāpēc gan jaunām meitenēm, gan sievietēm ir iespējas iemēģināt roku dažādās lomās. 

Es novēlētu dāmām būt drošākām, apzināties savas stiprās puses un runāt par tām. Ja tas nav ierasts, tad jātrenē, piemēram, mājās sagatavot “piču” par sevi un to izmēģināt, pirms startēt jaunā projektā.”

Skat. video

Linda Curika

Latvijas Republikas iekšlietu ministres padomniece, publiciste, pētniece.

Sievietēm, kuras ir līdera pozīcijās, jāizmanto visas iespējas celt citas sievietes, jo vīrieši vienmēr ir atraduši veidus, kā atbalstīt vienam otru.

Piemēram, mana pieredze liecina, ka sievietes izdara vairāk par mazāku samaksu. Karjeras sākumā tā ir laba stratēģija, tomēr kādā brīdī ir jāizslej mugura un jāpieprasa godīga samaksa. Mums ir jābūt nekaunīgākām. Tas nav viegli, tomēr tas vienmēr atmaksāsies.”

Ieva Florence

Aktrise, producente, viena no Latvijas ietekmīgākajām influencerēm

Sievietes spēks nāk no zemes – tā ir tik plaša, un sievietes saknes ir tik dziļas un pamatīgas. Sievietēs ir tik daudz daudzšķautņainu būtņu un dažādu slāņu, ko mēs atklājam, kad paliekam vecākas, mainām lomas un gūstam pieredzi. Vienlaikus sievišķais spēks bez vīrišķā arī nevar pastāvēt. Tāpēc ir svarīgs līdzsvars – darbos un līdzās pastāvēšanā, lai vīrišķais negrauj sievišķo un otrādi.”

Inguna Elere

Dizaina biroja H2E radošā direktore, dizainere.

Mana laimes sajūta slēpjas līdzsvarā. Katram līdzsvars būs kaut kur citur – es to meklēju starp savu ģimeni, kolēģiem, darbu, draugiem un vecākiem.

Ne velti Mākslas akadēmijā viens no pirmajiem uzdevumiem ir līdzsvara atrašana. Vienam aplim pret laukumu, diviem, trīs, tā savstarpēji atrodot šo līdzsvaru. Kad es mācījos, man tas šķita bezjēdzīgi. Taču tagad es to novērtēju un saprotu, cik šis uzdevums bija labs un gudrs. Mēs jau visu laiku skatāmies uz lietām, telpu, procesiem, meklējot šo līdzsvaru.”

Skat. video

Zane Rēvalde

Veselības centra 4 filiāles “Dermatoloģijas klīnika”, “Anti-Aging Institute” un “Baltijas vēnu klīnika” vadītāja.

Savā ikdienā es aizvien gūstu apliecinājumu tam, ka visi procesi ir saistīti. Ārējais skaistums ir atkarīgs no tā, kā jūtamies iekšēji – gan fiziski, gan garīgi. Skaistums un labsajūta vispirms ir darbs ar sevi – vairāk teikt “jā” sev, nevis citiem, svinēt mazās uzvaras un izbaudīt pabeigta darba sajūtu, pirms mesties jaunā izaicinājumā. Man enerģiju dod rezultāts, tas, ka es redzu, ka esmu palīdzējusi citiem augt. Es novēlu katram atrast un sajust savu enerģijas avotu.”

Antra Saknīte

Arhitekte un arhitektu biroja “DEPO projekts” īpašniece.

21. gadsimtā runāt par sieviešu iedrošināšanu un motivēšanu aizvien ir aktuāli. No vienas puses, tas ir mājasdarbs sabiedrībai – atzīt un izcelt sieviešu intelektuālo ieguldījumu, kā arī radīt iespējas sievietēm iekļauties it kā vīrišķīgās profesijās. Arhitektūrā tas jau ir pārlauzts. Esmu droša, ka ar dažādām izglītības iniciatīvām, kas paver durvis uz jaunām jomām, šo iekļaušanu profesionāli mēs varam sasniegt arī citviet. No otras puses, tas ir arī mājasdarbs pašām sievietēm – darbs ar sevi, ar savu pašapziņu un vēlmi izmēģināt dotās iespējas.”

Skat. video

Karīna Kulberga

Platformas un iniciatīvas “She Owns” dibinātāja, “Swedbank” “Private banking” vadītāja, AS “Swedbank Atklātais Pensiju Fonds” padomes locekle.

Mēs dzīvojam neparastā laikā un, tieši tagad ir svarīgi runāt par sieviešu līdztiesību, iedrošināšanu un motivēšanu. 

Mums ir vajadzīgas sieviešu balsis. Es vēlos redzēt Latviju, kur sievietes rāda savas spējas biznesā, kur sievietes rada un īsteno savas biznesa idejas un kur sievietes pauž to, kādu pasauli viņas vēlas redzēt.

Tagad kā vēl nekad mums ir svarīgi saglabāt līdzsvaru un panākumus līdztiesībā un daudzveidībā, kas bija sasniegts līdz pandēmijai.”

Skat. video

Māra Pudāne

Rīgas Tehniskās universitātes lektore un mākslīgā intelekta pētniece.

Mēdz teikt, ka nav dūmu bez uguns, taču, runājot par dzimumu lomām, “uguns” bieži jau izdzisusi, taču stereotipi kā dūmi vēl arvien ietekmē dažāda vecuma sieviešu izvēles. Ja kādreiz bija objektīvi iemesli, kas lika lemt par sliktu darbam tehniskās profesijās, mūsdienās daudzās jomās dzimumu lomu barjeru faktiski vairs nav – piemēram, IT jomā fizisko spēku nevajag. Tehnoloģijas arī atvieglo mājas soli, ļaujot vairākiem cilvēkiem ģimenē veidot pilnvērtīgas karjeras.  

Ir svarīgi mudināt, lai meitenes un sievietes nevadās pēc it kā vispārpieņemtiem uzskatiem, bet gan izmēģina dažādas profesijas, veidojot apzinātu izvēli savai nākotnei!

Skat. video

Intervija.

Pīgozne: “Pārmaiņas ir vajadzīgas, jo tikai tā mēs sevi stiprinām!”

 

Porsche pērn Latvijā sāka kustību SHIFT kā platformu iedvesmai, dialogam un, cerams, arī pozitīvām pārmaiņām. Tradīciju turpinām arī šogad. Mēs vēlamies izcelt Latvijas talantīgās dāmas, dalīties ar viņu pieredzi, jo sarunā un dialogā bieži vien jauši vai nejauši varam rast atbildes uz jautājumiem, kas mūs urda; reizēm varam atrast motivāciju briestošajām pārmaiņām. Sievietes var visu, barjeras – īstas vai iedomātas – aizvien mazinās, ne velti arī starptautiskā Porsche tendences liecina, ka sievietes dod priekšroku jaudīgiem sporta auto. Jo – kāpēc ne? Mēs dzīvojam tagad.

 

Aicinājām uz sarunu uzņēmēju, finansisti, pieredzējušu vadītāju un arī Porsche īpašnieci Irīnu Pīgozni, lai atklātu jauno, 2022. gada “Pastaigas” un Porsche SHIFT topu.

 

Lasīt interviju

Turpmāk SHIFT kustības attīstība turpināsies arī citos veidos, sevišķi sociālo mediju kanālos LinkedIn un Facebook un citur, lai fotoizstāde un iedvesmojošie sieviešu stāsti būtu pieejami arī plašākām auditorijām.

Seko mums un uzzini jaunumus pirmais!

Файлы cookie.

Пожалуйста, имейте в виду, что на этом сайте используются файлы cookie. Продолжая использовать этот сайт, вы соглашаетесь с тем, что мы храним и используем файлы cookie с вашего устройства.