More
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Event videoAbout SHIFT in LatviaDigital photo exhibitionDonation to "Riga TechGirls"InterviewDalībniecesIntervija ar Irīnu P.Seko mums

Being a woman is both a gift and a challenge. She knows what it’s like to create new, unusual solutions while fighting obstacles and stereotypes. To be criticised, underestimated and overlooked. But a woman leader understands that stereotypes are made to be overturned and obstacles are made to be overcome. And it is through difficulties that real self-confidence is built, to be able not only to develop herself, but to inspire and uplift others.

Great things start with a change in culture. Porsche has created a platform where conversations have the power to drive change, we are proud to have a hand in shaping the future and searching for new solutions by inspiring, encouraging and highlighting the strength and achievements of women!

About SHIFT in Latvia

Porsche has launched SHIFT – a unique global platform and movement, combining the company’s values with the ever-present desire to make the world a better place!

Porsche has been building some of the best sports cars for 70 years, and this would not be possible without our values of sustainability, inclusion and innovation, as well as equal opportunities for all employees.

At the same time, as a company, Porsche strives to increase the number of female colleagues at every level – today, women are working in roles that once seemed impossible. That is why Porsche is now launching SHIFT, a public and global initiative, with its first steps also in Latvia.

 

In Latvia, the SHIFT movement has two cornerstones:

  • To build a community of women leaders, bringing together like-minded people with a desire to contribute to social change, to inspire and share their experiences;
  • To support education, which is at the heart of all positive change.

We launched the Porsche SHIFT movement in Latvia in autumn 2021 in collaboration with “Pastaiga” magazine, creating our special Latvian top list of the most influential, creative and outstanding women and selecting 21 ladies who not only inspire with their achievements, work and personality, but also embody the values of Porsche and the SHIFT movement.

Each of our special top participants is wonderful and unique, so to highlight their achievements and encourage other Latvian women who may be looking for a new path in their lives, we invited each lady to take part in a special photo shoot and interview about their experiences, inspiration and sources of strength.

These women are politicians, sportswomen, entrepreneurs, scientists and activists. They are not afraid to push the boundaries, inspire and motivate others, withstand criticism and doubts, all the while moving towards their goals.

In order not only to honour these outstanding women and their achievements, but also to contribute to the development of education in Latvia, Porsche Centre Riga promised to donate to the Riga TechGirls association for every lady who agreed to take part in this photo shoot.

Step by step, with the support of 14 wonderful ladies, the digital photo exhibition “Outstanding Portraits and Words of Inspiration of Latvian Women” was created.

On 25 November 2021, we opened the exhibition at the Porsche Centre Riga, where we not only honoured the participants, but also fulfilled our promise – we presented a donation of EUR 5000 to the Riga TechGirls Association to support the educational programme “Get to Know Technology”!

“Riga TechGirls is the first association in Latvia working to inspire and educate girls and women in technology. Soon, the association will launch for the third time the educational programme “Get to Know Technology”, which is open to women of any age and profession who are looking for a new path in their career. And Porsche is honoured to be able to provide more than 200 women with this training free of charge with the help of 14 ladies!

Interview

Pīgozne: “Change is necessary because it is the only way to strengthen ourselves!”

 

Porsche launched the SHIFT movement in Latvia last year as a platform for inspiration, dialogue and, hopefully, positive change. We are continuing the tradition this year. We want to highlight the talented ladies of Latvia, to share their experiences, because through conversation and dialogue we can often find answers to the questions that puzzle us; sometimes we can find the motivation for the changes that are coming. Women can do anything, barriers – real or imaginary – are becoming fewer and fewer, and it is no coincidence that international Porsche trends show that women prefer powerful sports cars. Because – why not? We live now.

 

We invited entrepreneur, financier, experienced executive and also Porsche owner Irina Pīgozne to reveal the “Pastaiga” magazine and Porsche SHIFT new ladies TOP for year 2022.

 

Read interview

Topa dalībnieces.

Iepazīstinām ar mūsu īpašā dāmu topa dalībniecēm, izcilām Latvijas sievietēm, kas digitālajā foto izstādē dalījās ar savu pieredzi, padomu un iedvesmu:

Profesore Dace Zavadska

Latvijas Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja, Rīgas Stradiņa universitātes Pediatrijas katedras asociētā profesore, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas bērnu infektoloģe un ģimenes vakcinācijas centra vadītāja.

Mana ideālā sieviete ir sievišķīga, stipra, emocionāli inteliģenta, izglītota, atvērta, savu prātu un ķermeni cienoša. To var sasniegt, gan nepārtraukti izglītojoties, gan veidojot stipru ģimeni. Izglītība ikvienā vecumā ļaus sievietei īstenot sevi kā personību – būt brīvai, neatkarīgai, inteliģentai, cienīt sevi un būt harmonijā ar apkārtējiem. Tikmēr ģimene, manuprāt, pat ir svarīgāka nekā profesija, jo tas ir stingrais pamats un atbalsts. Es esmu tas, kas esmu, un es varu to, ko varu,  pateicoties savai ģimenei.”

Anna Sīle

Nevalstiskā teātra “Dirty Deal Teatro” vadītāja.

Es domāju, tieši tagad mēs redzam mākslas papildu vērtību. Tā mums ļauj pāris stundas paslēpties no realitātes un paraudzīties cita acīm no malas – uz sevi, uz pasauli un paradigmām, kurās esam iestiguši.  Tā mēs varam redzēt, kas mūs neapmierina un kas ir jāmaina. Un tā ir strādāšana ne tikai ar sevi, bet arī apkārtējo vidi.

Mēs speram ļoti daudz soļu, lai sievietes kļūtu līdztiesīgākas. Tas ir lieliski. Vienlaikus man šķiet, ka ir svarīgi runāt ne vien par stiprām sievietēm, bet kopumā – par stipriem cilvēkiem.”

Vita Rovīte

Vadošā pētniece Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā, Latvijas Nacionālās biobankas-Valsts iedzīvotāju genoma datubāzes vadītāja.

“Ceļu uz savu profesiju sāku pakāpeniski, pieaugot interesei, rodoties vairākiem jautājumiem un hipotēzēm. Manuprāt, lai kāds būtu cilvēka izvēlētais ceļš, ir svarīgi sadzirdēt un saprast savu iekšējo mērķi.

Es vienmēr domāju par to, kāds ir mans iekšējais mērķis, ko es vēlos sasniegt savā profesionālajā jomā un ko tas var dot sabiedrībai vai zinātnei Latvijā. Tas man rāda virzienu, kurp jādodas, dod drosmi un neatlaidību turpināt strādāt.”

Sigita Vāce

Juriste un ultramaratoniste; pirmā sieviete no Latvijas, kas noskrējusi Grieķijas Spartatlona skrējienu – 246 kilometrus.

“Rāmjus un ierobežojumus mēs bieži vien uzliekam sev paši. Ja vēlamies ko sasniegt, vispirms pašiem sevi ir jāizaicina katru dienu un jāsāk kaut vai ar nelieliem soļiem pretī mērķim.

Visgrūtākais ir sākt, it sevišķi, ja distance šķiet gara. Es parasti galvā šo garo ceļu sadalu mazākos posmos. Tad katru reizi, kad kāds mazais starpposms tiek īstenots, kļūst vieglāk, jo līdz lielajam mērķim atlicis vien nedaudz. Tas nav tikai par skriešanu, tas var būt par jebkurām pārmaiņām, ko vēlamies savā dzīvē.”

Zane Bičevska

Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes dekāne; jau 20 gadus veiksmīgi darbojas informācijas tehnoloģiju nozarē, šobrīd ir “DIVI grupa” biznesa attīstības vadītāja.

“Uzņēmējdarbība manī ir attīstījusi drosmi un neatlaidību, savukārt darbs augstākajā izglītībā – pacietību un veselīgu skatījumu uz dzīvi. Ne vienmēr izmaiņas var panākt uzreiz, taču ar laiku var sasniegt daudz – tam vajag drosmi, gatavību riskēt un rīkoties, kā arī nedomāt par to, ko teiks citi. Jā, reizēm ir kļūdas un zaudējumi, taču panākumi sasniedzami, tikai darot!”

Ieva Ilvesa

Valsts prezidenta padomniece informatīvās telpas un digitālās politikas jautājumos.

Salikumā tehnoloģijas un sievietes iegūst abas puses. Sievietēm tehnoloģijas palīdz apvienot daudzos dzīves pienākumus un būt klātesošām, savukārt tehnoloģijām sievietes piešķir daudz humānāku dimensiju, pielāgojot tās cilvēka, ne tikai peļņas vajadzībām. Es vēlētos, lai sievietes skats un pieredze nākotnē ir tas, ap kuru būvē tehnoloģiju pasauli. Tāpēc sievietēm ir jāiedvesmo vienai otra raudzīties jaunos virzienos, izglītoties un izmēģināt spēkus dažādās tehnoloģiju jomās.”

Skat. video

Marija Ručevska

Inovāciju vadības uzņēmuma “Helve” līdzdibinātāja un vadītāja, “TechChill” valdes locekle.

Jaunuzņēmēju pasaulē sievietes ir maz pārstāvētas, un to vajadzētu mainīt. Šī joma ir daudzpusīga un nebūt nav tikai par inženieriju vai programmēšanu, tāpēc gan jaunām meitenēm, gan sievietēm ir iespējas iemēģināt roku dažādās lomās. 

Es novēlētu dāmām būt drošākām, apzināties savas stiprās puses un runāt par tām. Ja tas nav ierasts, tad jātrenē, piemēram, mājās sagatavot “piču” par sevi un to izmēģināt, pirms startēt jaunā projektā.”

Skat. video

Linda Curika

Latvijas Republikas iekšlietu ministres padomniece, publiciste, pētniece.

Sievietēm, kuras ir līdera pozīcijās, jāizmanto visas iespējas celt citas sievietes, jo vīrieši vienmēr ir atraduši veidus, kā atbalstīt vienam otru.

Piemēram, mana pieredze liecina, ka sievietes izdara vairāk par mazāku samaksu. Karjeras sākumā tā ir laba stratēģija, tomēr kādā brīdī ir jāizslej mugura un jāpieprasa godīga samaksa. Mums ir jābūt nekaunīgākām. Tas nav viegli, tomēr tas vienmēr atmaksāsies.”

Ieva Florence

Aktrise, producente, viena no Latvijas ietekmīgākajām influencerēm

Sievietes spēks nāk no zemes – tā ir tik plaša, un sievietes saknes ir tik dziļas un pamatīgas. Sievietēs ir tik daudz daudzšķautņainu būtņu un dažādu slāņu, ko mēs atklājam, kad paliekam vecākas, mainām lomas un gūstam pieredzi. Vienlaikus sievišķais spēks bez vīrišķā arī nevar pastāvēt. Tāpēc ir svarīgs līdzsvars – darbos un līdzās pastāvēšanā, lai vīrišķais negrauj sievišķo un otrādi.”

Inguna Elere

Dizaina biroja H2E radošā direktore, dizainere.

Mana laimes sajūta slēpjas līdzsvarā. Katram līdzsvars būs kaut kur citur – es to meklēju starp savu ģimeni, kolēģiem, darbu, draugiem un vecākiem.

Ne velti Mākslas akadēmijā viens no pirmajiem uzdevumiem ir līdzsvara atrašana. Vienam aplim pret laukumu, diviem, trīs, tā savstarpēji atrodot šo līdzsvaru. Kad es mācījos, man tas šķita bezjēdzīgi. Taču tagad es to novērtēju un saprotu, cik šis uzdevums bija labs un gudrs. Mēs jau visu laiku skatāmies uz lietām, telpu, procesiem, meklējot šo līdzsvaru.”

Skat. video

Zane Rēvalde

Veselības centra 4 filiāles “Dermatoloģijas klīnika”, “Anti-Aging Institute” un “Baltijas vēnu klīnika” vadītāja.

Savā ikdienā es aizvien gūstu apliecinājumu tam, ka visi procesi ir saistīti. Ārējais skaistums ir atkarīgs no tā, kā jūtamies iekšēji – gan fiziski, gan garīgi. Skaistums un labsajūta vispirms ir darbs ar sevi – vairāk teikt “jā” sev, nevis citiem, svinēt mazās uzvaras un izbaudīt pabeigta darba sajūtu, pirms mesties jaunā izaicinājumā. Man enerģiju dod rezultāts, tas, ka es redzu, ka esmu palīdzējusi citiem augt. Es novēlu katram atrast un sajust savu enerģijas avotu.”

Antra Saknīte

Arhitekte un arhitektu biroja “DEPO projekts” īpašniece.

21. gadsimtā runāt par sieviešu iedrošināšanu un motivēšanu aizvien ir aktuāli. No vienas puses, tas ir mājasdarbs sabiedrībai – atzīt un izcelt sieviešu intelektuālo ieguldījumu, kā arī radīt iespējas sievietēm iekļauties it kā vīrišķīgās profesijās. Arhitektūrā tas jau ir pārlauzts. Esmu droša, ka ar dažādām izglītības iniciatīvām, kas paver durvis uz jaunām jomām, šo iekļaušanu profesionāli mēs varam sasniegt arī citviet. No otras puses, tas ir arī mājasdarbs pašām sievietēm – darbs ar sevi, ar savu pašapziņu un vēlmi izmēģināt dotās iespējas.”

Skat. video

Karīna Kulberga

Platformas un iniciatīvas “She Owns” dibinātāja, “Swedbank” “Private banking” vadītāja, AS “Swedbank Atklātais Pensiju Fonds” padomes locekle.

Mēs dzīvojam neparastā laikā un, tieši tagad ir svarīgi runāt par sieviešu līdztiesību, iedrošināšanu un motivēšanu. 

Mums ir vajadzīgas sieviešu balsis. Es vēlos redzēt Latviju, kur sievietes rāda savas spējas biznesā, kur sievietes rada un īsteno savas biznesa idejas un kur sievietes pauž to, kādu pasauli viņas vēlas redzēt.

Tagad kā vēl nekad mums ir svarīgi saglabāt līdzsvaru un panākumus līdztiesībā un daudzveidībā, kas bija sasniegts līdz pandēmijai.”

Skat. video

Māra Pudāne

Rīgas Tehniskās universitātes lektore un mākslīgā intelekta pētniece.

Mēdz teikt, ka nav dūmu bez uguns, taču, runājot par dzimumu lomām, “uguns” bieži jau izdzisusi, taču stereotipi kā dūmi vēl arvien ietekmē dažāda vecuma sieviešu izvēles. Ja kādreiz bija objektīvi iemesli, kas lika lemt par sliktu darbam tehniskās profesijās, mūsdienās daudzās jomās dzimumu lomu barjeru faktiski vairs nav – piemēram, IT jomā fizisko spēku nevajag. Tehnoloģijas arī atvieglo mājas soli, ļaujot vairākiem cilvēkiem ģimenē veidot pilnvērtīgas karjeras.  

Ir svarīgi mudināt, lai meitenes un sievietes nevadās pēc it kā vispārpieņemtiem uzskatiem, bet gan izmēģina dažādas profesijas, veidojot apzinātu izvēli savai nākotnei!

Skat. video

Intervija.

Pīgozne: “Pārmaiņas ir vajadzīgas, jo tikai tā mēs sevi stiprinām!”

 

Porsche pērn Latvijā sāka kustību SHIFT kā platformu iedvesmai, dialogam un, cerams, arī pozitīvām pārmaiņām. Tradīciju turpinām arī šogad. Mēs vēlamies izcelt Latvijas talantīgās dāmas, dalīties ar viņu pieredzi, jo sarunā un dialogā bieži vien jauši vai nejauši varam rast atbildes uz jautājumiem, kas mūs urda; reizēm varam atrast motivāciju briestošajām pārmaiņām. Sievietes var visu, barjeras – īstas vai iedomātas – aizvien mazinās, ne velti arī starptautiskā Porsche tendences liecina, ka sievietes dod priekšroku jaudīgiem sporta auto. Jo – kāpēc ne? Mēs dzīvojam tagad.

 

Aicinājām uz sarunu uzņēmēju, finansisti, pieredzējušu vadītāju un arī Porsche īpašnieci Irīnu Pīgozni, lai atklātu jauno, 2022. gada “Pastaigas” un Porsche SHIFT topu.

 

Lasīt interviju

Turpmāk SHIFT kustības attīstība turpināsies arī citos veidos, sevišķi sociālo mediju kanālos LinkedIn un Facebook un citur, lai fotoizstāde un iedvesmojošie sieviešu stāsti būtu pieejami arī plašākām auditorijām.

Seko mums un uzzini jaunumus pirmais!

Cookies.

This website uses cookies. By continuing to use this website, you agree to the storage and use of cookies in your device.