Izvēlne
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Par izstādi“Porsche” sapņu stāstiAnatols Kārlis LapiņšModeļiGalerijaAdrese un kontakti

Tradicionāli automobiļi pēc kāda laika kļūst garlaicīgi!

Anatols Kārlis Lapiņš "Porsche” galvenais dizainers (1969 - 1988)

Par izstādi

Atklājiet vēl nebijušu vēsturisku automobiļu notikumu Rīgā! Svinot “Porsche” 75 gadu jubileju, piedāvājam unikālu Rīgā dzimušā vizionāra Anatola Lapiņa vadībā tapušo automobiļu izstādi. No 22. septembra līdz 15. oktobrim Rīgas Motormuzejā pulcēsies vēsturiskie spēkrati gan no “Porsche” muzeja Štutgartē, gan no Latvijas īpašniekiem. Izmantojiet iespēju – tikai 21 dienu Rīgā varēsiet skatīt unikālus auto, kas ir “transaxle” ēras liecinieki “Porsche” un nu jau kļuvuši par patiesu retumu. Īpašs notikums – pirmo reizi Latvijā viesosies arī 1971. gada Lemānas sensācija jeb 917./20. modelis, ko dēvē arī par “Rozā cūku”.

“Porsche” sapņu stāsti

Dodieties “Porsche” 75 gadu vēstures ceļojumā! Noskaidrojiet, kā hronoloģiskā secībā sākās “Porsche” zīmola stāsts, iepazīstiet dažādos “Porsche” modeļus un to rašanās vēsturi, kas apliecina to, ka sapņi piepildās.

Apskatīt brošūru

Anatols Kārlis Lapiņš

No jaunākā rasētāja līdz “Porsche” dizaina nodaļas vadītājam.

 

Dzimis Rīgā, Āgenskalnā, taču Otrais pasaules karš viņu vispirms aizveda uz Poznaņu, Polijā, bet pēc tam uz Hamburgu, Rietumvācijā. Lai arī tālāk no dzimtenes, tomēr vienlaikus šis ceļš veda tuvāk sapņu nozarei – auto būvei un dizainam. Savas karjeras gaitas viņš sāka …

 

Lasīt vairāk

Modeļi

Iepazīstiet leģendāros “Porsche” automobiļus – gan tos, kuru dizains tapis Anatola Lapiņa vadībā, gan modeli, ar kuru sākās vācu luksusa sporta automobiļu zīmola stāsts – “356”.

Izstādē jūs uzzināsiet par “Porsche” autentiskā dizaina pirmsākumiem un atklāsiet Anatola Lapiņa pieeju dizainam. Viņš uzskatīja, ka formai allaž ir jākalpo funkcionalitātei.

Porsche 356

“Porsche 356/2” ar aizmugurē novietotu motoru pirmizrādi piedzīvoja 1949. gada Ženēvas starptautiskajā automobiļu izstādē. Līdz 1965. gadam tika saražots apmēram 78 000 “Porsche 356 Coupe”.

Porsche 924

Viena no pirmajām sporta automašīnām ar priekšā novietotu motoru. Tā pazīstama ar līdzsvarotu vadāmību un daudzpusību, kas iemieso Lapiņa apņemšanos ieviest inovācijas un praktiskumu.

Porsche 928

Pirmais “Porsche Gran Tourismo” apvienoja trīs automobiļus vienā: augstas veiktspējas sporta automobili, komfortablu luksusa sedanu un daudzpusīgu transportlīdzekli.

Porsche “930 Turbo” jeb “911 Turbo”

Īpaši jaudīga, ar turbīnu aprīkota 911. modeļa versija – to nepārprotami var atpazīst pēc platākiem aizmugurējiem spārniem un izteiksmīgā aizmugurējā spoilera ar platu, melnu cietas gumijas apmali.

Porsche 944

Lai arī 944. modeļa virsbūves ideja bija aizgūta no 924. modeļa, tomēr tā formas bija izteiktākas. Šo modeli izstādē var apskatīt ārpus izstādes zonas, pie ieejas 0 stāva ekspozīcijas zālē.

Porsche 917/20

1971. gada Lemānas sensācija un visvairāk fotografētais automobilis – “Porsche 917/20” jeb “Rozā cūka” ir izstādes galvenā zvaigzne!

Porsche 964

Anatola Lapiņa ietekme uz “Porsche 964” ir apliecinājums viņa spējai nemanāmi apvienot tradīcijas un tam laikam modernās tehnoloģijas.

Porsche 968

Lai arī tapis pēc Anatola Lapiņa došanās pensija, tomēr tā dizains, kas aizgūts no 944. modeļa ar elementiem no 911. un 928. modeļa, liecina par skaidru piederību pie “Porsche” saimes.

Izstādes kontakti

 

Tālrunis

+371 67025888

 

E-pasts

info@motormuzejs.lv

 

Ieejas maksa
Pieaugušajiem – 10 €
Bērniem, skolēniem, studentiem un senioriem – 5 €
Bērniem līdz 6 gadiem – bez maksas

Izstādes adrese

 

Rīgas Motormuzejs,
Sergeja Eizenšteina iela 8,
Rīga, LV-1079

 

Skatīt kartē

Izstādes darba laiks

 

Otrdienās– svētdienās: 10.00–18.00
Pirmdienās: slēgta