Štutgarte. Jaunā Lielbritānijas tenisiste un “Porsche” zīmola vēstniece Emma Radukanu nule debitējusi “Porsche Tennis Grand Prix” izcīņā Vācijā, stājoties pretī labākajām tenisistēm pasaulē, informē uzņēmumā.

“US Open” tenisa turnīrā 2021. gada vasarā Emma Radukanu kļuva par visu laiku pirmo neizsēto tenisisti, kas uzvarējusi “Grand Slam” turnīrā, tādējādi ieejot tenisa vēsturē.

 

Pirms savas debijas Štutgartes “Porsche” arēnā 19 gadus vecā Lielbritānijas tenisiste sniedza interviju, kurā viņa stāsta par turnīra nozīmi, savu mīlestību pret “Porsche”, autosportu un par to, kā ir būt “Porsche” zīmola vēstnesei.

 

Mīlestība pret autosportu daudzsološās sportistes asinīs rit jau kopš bērnības un pavisam nesen viņa kļuvusi arī par “Porsche” zīmola vēstnieci. Radukanu šo iespēju vērtē augstu, jo viņasprāt ir svarīgi sadarboties ar zīmoliem, kas aizrauj pašu un ar kuriem spēj solidarizēties.

 

Debija “Porsche Tennis Grand Prix” izcīņā.

 

Sportiste neslēpj, ka ir sajūsmināta par savu dalību pirmajā WTA turnīrā uz māla seguma. “Šim turnīram sekoju līdzi kopš bērnības, un man tas vienmēr asociējās ar to, ka uzvarētājs iegūst “Porsche”. Kopš piedalos turnīros, esmu dzirdējusi ļoti labas atsauksmes par “Porsche Tennis Grand Prix”. Tas ir viens no populārākajiem turnīriem kalendārā,” stāsta Radukanu.

 

Turnīrā ir ārkārtīgi sīva konkurence – tajā ik gadu piedalās Top 10 spēlētājas. Taču sportiste pauž, ka viņu motivē iespēja savai statistikai pievienot uzvaras pār labākajām tenisistēm pasaulē, jo sevišķi uz māla seguma, kur viņai ir maza pieredze.

 

“Šī māla segumu sezona ar Francijas atklāto čempionātu kā ievērojamāko turnīru būs interesants izaicinājums, taču to gaidu ar nepacietību,” tā Radukanu.

 

Autosports aizrauj jau no bērnības.

 

Tenisiste jau sešu gadu vecumā sāka braukt ar kartingiem, tā gūstot gan prieku, gan arī kļūstot pārliecinātāka par sevi, bet vēlāk viņu aizrāva motokross.

 

“Manuprāt, autosports ir ļoti interesanta nodarbe, un man patīk sajūtas, ko sniedz ātra braukšana un piedalīšanās autosporta sacensībās. Mani sajūsmina straujā paātrināšanās un bremzēšana, taču mani interesē arī mehānika un inženierija,” pauž Radukanu.

 

Tenisiste gan uzsver, ka uz ceļa ir ļoti pieklājīga autovadītāja, kurai patīk braukt ātri tikai tad, ja tas ir atļauts.

 

Līdzīgi kā tenisā – autosports pieprasa nepārtrauktu attīstību.

 

“Autosportā svarīga ir nepārtraukta attīstība. Tieši tas man patīk. Un tam ir līdzības ar tenisu. Tenisa kortā ir vienmēr jāsaglabā koncentrēšanās, jāspēj instinktīvi reaģēt uz jaunām situācijām un ātri atrast risinājumus. Ir jāiegulda daudz laika un pūļu, gatavojoties un trenējoties,” uzsver jaunā sportiste.

 

Kā galveno atšķirību Radukanu min to, ka autosportā visu nosaka milisekundes. Kā arī – ja pieļauj kļūdu, sekas ir daudz nopietnākas nekā tenisā.

 

Iecienītākais “Porsche” modelis – leģendārais “911”.

 

Tenisiste neslēpj, ka partnerība ar “Porsche” ir lieliska. “Ar nepacietību gaidu, kādas aizraujošas lietas mēs spēsim kopā realizēt,” stāsta Radukanu.

 

Jaunās sportistes mīļākais “Porsche” modelis ir “911” – viņa to ir vērojusi jau kopš bērnības, jo diviem no sportistes bijušajiem treneriem bija šis modelis. “Katra “911” paaudze ir unikāla un skaista. Šī automašīna ir leģendāra. Tā ir veiktspējas, tēla un stila simbols,” viņa norāda.

 

Autosportu tenisiste labprāt apgūtu kopā ar F1 pilotu Danielu Rikardo. “Manuprāt, viņa prasmju un atbrīvotā stila dēļ būtu jautrāk, efektīvāk mācīties un ātri progresēt,” min Radukanu.

 

Savukārt, vaicājot, kuras sacīkstes Radukanu vēlētos vērot klātienē, – izturības vai “Formulas E” – tenisistei nav viegli izlemt, jo katrās sacīkstēs saredz ko saistošu.

 

“Garo distanču sacīkstes ir kā ilgs un sīvs trīs setu mačs, kur beigās visu izšķir koncentrēšanās spējas un prasmes. Arī “Formula E ir aizraujoša, jo tās ir videi draudzīgas un inovatīvas sacīkstes. Tur redzam arī vairāk apdzīšanu nekā citur un tas autosportā, protams, ir viens no aizraujošākajiem elementiem,” pauž sportiste.

 

Papildu informācija, kā arī video un foto materiāli pieejami Porsche Newsroom: newsroom.porsche.com