Štutgarte. “Porsche AG” plānotā akciju sākotnējā publiskā piedāvājuma (IPO) dēļ, ir reorganizējis uzņēmuma direktoru padomi – turpmāk tajā būs arī Mikaēla le Diveleka Lemmi, Melisa Di Donato Rūsa un Hauke Starsa no akcionāru puses, bet to pametuši Hiltrūde Vernere (kopš 2022. gada janvāra), Hanss Peters Porše un Tomass Šmāls, paziņoja sporta automobiļu ražotājs.

Papildus nepieciešamo jauno komiteju izveidei padome nolēmusi samazināt izpildkomitejas locekļu skaitu par diviem – līdz sešiem locekļiem.

Arno Antlics un Hauke Starsa darbosies arī direktoru padomes izpildkomitejā. Bez direktoru padomes priekšsēdētāja Volfganga Poršes izpildkomitejā darbojas arī Jordana Vogjaci, Haralds Buks un Kārstens Šūmahers.

“Direktoru padomes reorganizācija saistīta ar plānoto IPO. Mēs priecājamies, ka spējām piesaistīt trīs pieredzējušus locekļus. Mikaēla le Diveleka Lemmi ir luksusa preču nozares eksperte ar plašām zināšanām. Melisa Di Donato Rūsa un Hauke Starsa ir ekspertes tehnoloģiju sektorā. Esmu pārliecināts, ka viņas konstruktīvi un konsultatīvi atbalstīs “Porsche”” direktoru padomes darbu, kā arī sniegs uzņēmējdarbības stimulu atbilstoši savām uzraudzības un konsultatīvajām funkcijām,” norāda “Porsche AG” direktoru padomes Volfgangs Porše.

Tāpat Volfgangs Porše pateicās aizejošajiem biedriem par viņu darbu direktoru padomē, kurā daži no viņiem pavadījuši daudzus gadus.

Hauke Starsa ir “Volkswagen Group” par IT jomu atbildīgā valdes locekle. No 2012. gada līdz 2020. gadam Starsa bija “Deutsche Börse” valdes locekle. Tāpat viņa darbojas vēl vairākās citās uzraudzības un konsultatīvajās padomēs.

Mikaēla le Diveleka Lemmi vēl nesen bija Itālijas luksusa zīmola “Salvatore Ferragamo” izpilddirektore, bet pirms tam viņa ilgu laiku bija “Gucci” valdes locekle. Itāliete šobrīd darbojas vairākās padomēs, tai skaitā ir direktore bez izpildpilnvarām kafijas automātu ražošanas uzņēmuma “De Longhi” valdē.

Melisa Di Donato Rūsa kopš 2019. gada bijusi Vācijas programmatūras uzņēmuma “Suse” izpilddirektore. Viņa dzimusi ASV un iepriekš ieņēmusi dažādus vadības amatus tādos starptautiskos tehnoloģiju uzņēmumos kā IBM, “Oracle” un SAP.

 

Papildu informācija un foto materiāli atrodami Porsche Newsroom: newsroom.porsche.com

 

Par SIA “Baltijas sporta auto”

Oficiālais “Porsche” pārstāvis Latvijā – SIA “Baltijas sporta auto” – lepojas ar dinamisku un zinošu komandu, kā arī 20 gadu pieredzi auto tirdzniecības industrijā. “Baltijas sporta auto” ir autorizētais “Porsche” dīleris Latvijā, kas nodrošina uzticamu un uz klientiem orientētu tirdzniecību un auto servisu.