Štutgarte/Losandželosa. Sākotnējie izmēģinājuma braucieni starp Losandželosu un Sandjego ar “Taycan”, kurš vēl tikai nonāks sērijveida ražošanā, uzrāda – jaunās paaudzes elektriskā sporta automobiļa kopējais nobraucamais attālums ir līdz pat 587 kilometriem, informēja uzņēmumā.

“Taycan” ir iespaidīgi nodemonstrējis savu uzlaboto nobraukšanas attāluma potenciālu. Praktiskie izmēģinājumi tika veikti uz Dienvidkalifornijas 405. un 5. starpštatu automaģistrālēm.

Jau tuvākajā laikā “Porsche” laidīs tirgū būtiski pārveidotu “Taycan” versiju. Jaunie modeļa varianti nodrošina lielāku nobraucamo attālumu, kā arī ātrāku un stabilāku uzlādi. Sākotnējā nobraucamā attāluma testā maršrutā Losandželosa–Sandjego–Losandželosa modeļi, kuri vēl nav nonākuši sērijveida ražošanā, demonstrēja daudz lielāku efektivitāti nekā šā paša modeļa priekšgājējs. Pilnībā elektriskie sporta automobiļi ar vienu akumulatora uzlādes reizi pa koplietošanas ceļiem nobrauca līdz 587 kilometriem.

“Īpaši efektīvajam “Taycan” sporta sedanam ar lielo akumulatoru šajā praktiskajā testā kopējais nobraukums bija līdz 587 kilometriem. Tas ir lielisks rezultāts. Dienvidkalifornijā veiktais nobraucamā attāluma tests acīmredzami parādīja, cik efektīvs ir pārveidotais “Taycan”. Mēs turpinām koncentrēties uz mūsu “ātrās pārvietošanās” stratēģiju elektromobilitātes jomā – ātrās uzlādes pieturas apvienojumā ar reālos apstākļos lielu nobraucamo attālumu, ko nodrošina efektīva auto piedziņa,” saka modeļu līnijas viceprezidents Kevins Gīks.

Nobraucamā attāluma tests tika veikts ikdienas apstākļos. Divpadsmit starptautisku mediju pārstāvji trīs dienas brauca ar četriem jaunā modeļa auto pa 405. un 5. starpštatu automaģistrāli starp Dienvidkalifornijas metropolēm Losandželosu un Sandjego. Komandas brauca ar maksimālo uz automaģistrāles atļauto ātrumu 120 kilometri stundā. Visi četri testa automobiļi bija aprīkoti ar lielākas veiktspējas akumulatoru “Plus” (“Performance Battery Plus”).

Automašīnas tika uzlādētas “Electrify America” stacijā Torensā, Losandželosā. Šeit “Taycan” demonstrēja vairāk nekā 300 kW uzlādes jaudu un vairākas reizes spēja uzlādēties no 10 līdz 80% ātrāk nekā 20 minūtēs. Šajā testā novēroti arī vērā ņemami uzlādes veiktspējas, uzlādes uzsākšanas un kopējās uzlādes laika uzlabojumi.

Kopš ražošanas sākuma “Porsche” ir saražojis gandrīz 150 000 “Taycan” vienību. Galvenie modeļa tirgi šobrīd ir ASV, Lielbritānija, Vācija un Ķīna. Būtiski pārveidotais “Taycan” pasaules pirmizrādi piedzīvos pēc dažām dienām.

Papildu informācija, kā arī video un foto materiāli pieejami Porsche Newsroom: newsroom.porsche.com

Par SIA “Baltijas Sporta Auto”

Oficiālais “Porsche” pārstāvis Latvijā – SIA “Baltijas Sporta Auto” – lepojas ar dinamisku un zinošu komandu, kā arī 20 gadu pieredzi auto tirdzniecības industrijā. “Baltijas Sporta Auto” ir autorizētais “Porsche” dīleris Latvijā, kas nodrošina uzticamu un uz klientiem orientētu tirdzniecību un auto servisu.