Štutgarte. “Porsche” uzņēmējdarbības rādītāji šā gada pirmajos sešos mēnešos ir turpinājuši attīstīties pozitīvi, uzrādot ievērojamu grupas tirdzniecības ienākumu un pamatdarbības peļņas kāpumu. Tirdzniecības ienākumi pieauguši par 14% un sasnieguši 20,43 miljardus eiro. Pamatdarbības peļņa palielinājusies par 10,7% – līdz 3,85 miljardiem eiro. Grupas pamatdarbības ieņēmumi no pārdošanas pirmā pusgada beigās bija 18,9%, sasniedzot iepriekš izvirzītā mērķa augstāko robežu, proti, uzņēmums bija noteicis, ka šā gada pirmajos sešos mēnešos pārdošanas apgrozījumam jābūt 17–19%.

“Mēs kārtējo reizi esam uzrādījuši veiksmīgus finanšu rezultātus, vienlaikus veicot apjomīgas investīcijas mūsu nākotnē. Tas demonstrē uzņēmuma stingro apņemšanos īstenot izstrādāto stratēģiju. Klientu atsauksmes un uzņēmuma finanšu sasniegumi liecina, ka esam uz pareizā ceļa,” balstoties uz pozitīvajiem pusgada rezultātiem, norāda uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Olivers Blūme.

Līdz ar apjomīgajām investīcijām produktos un inovācijās, šā gada pirmajos sešos mēnešos neto naudas plūsma uzņēmumā ir nedaudz samazinājusies – līdz 2,22 miljardiem eiro, pērn tādā pašā periodā tā bija 2,39 miljardi eiro. Tikmēr automobiļu segmentā pamatdarbības neto naudas plūsmas attiecība sasniedza 11,7%, pērn tādā pašā periodā – 14,5%, kas arī ir saistīts gan ar vērienīgajiem ieguldījumiem pamatdarbībā, gan īslaicīgi palielinātu noliktavu.

2023. gada pirmajos sešos mēnešos klientiem piegādāti 167 354 automobiļi, kas ir par 14,7% vairāk nekā attiecīgajā laika periodā pērn.

Valdes priekšsēdētāja vietnieks un par finanšu un IT jautājumiem atbildīgais valdes loceklis Lucs Meške atzinīgi novērtē “Porsche” komandu par tās sniegumu gada pirmajos sešos mēnešos.

“Mēs lepojamies ar rezultātiem, ko esam sasnieguši šajos sarežģītajos apstākļos. Tirdzniecības ienākumi un peļņas pieaugums ir saistīts galvenokārt ar lielāku pārdošanas apjomu un stabilām cenām. Tas ir bijis izcils komandas darbs. Grupas pamatdarbības peļņa pieauga gandrīz par 11%, neraugoties uz augstākām izmaksām salīdzinājumā ar pagājušo gadu. Palielinātās izmaksas daļēji pamatojamas ar augsto inflāciju, intensīvākām pārdošanas aktivitātēm saistībā ar jauno “Porsche Cayenne”, digitalizāciju un aizvien lielāku mūsu iesaistīšanos autosportā,” saka Meške.

Globālā ekonomiskā situācija joprojām ir saspringta. “Porsche AG” izaicinājumus arvien rada centieni stabilizēt piegādes ķēdes un detaļu pieejamību, vispārējās pieaugošās izmaksas un dažādi ģeopolitiskie saspīlējumi. Neskatoties uz to, “Porsche” apstiprina prognozes 2023. gadam ar nosacījumu, ja būtiski nepasliktināsies situācija globālajā ekonomikā un piegādes ķēdēs. “Porsche” sagaida, ka 2023. gada beigās grupas pamatdarbības ieņēmumi no pārdošanas būs 17–19%. Šī prognoze balstās uz pieņēmumu, ka grupas tirdzniecības ieņēmumi veidos 40–42 miljardus eiro.

“Neraugoties uz globālajiem izaicinājumiem, mēs būtiski investējam savā attīstībā, inovācijās un visā “Porsche” ekosistēmā nākotnes produktu un pakalpojumu izstrādē. Mēs esam apņēmīgi savos centienos virzīties uz priekšu mūsu modernās stratēģijas īstenošanā, kas sniedz patiesi sportisku luksusa klases pieredzi,” uzsver Meške.

Finanšu pakalpojumu struktūrvienība “Porsche Financial Services” (PFS) gada pirmajos sešos mēnešos turpinājusi stabilu izaugsmi: tirdzniecības ienākumi pieauguši līdz 1,65 miljardiem eiro, pērn tādā pašā periodā – 1,62 miljardi eiro. PFS pamatdarbības peļņa samazinājusies līdz 147 miljoniem eiro, iepriekšējā gadā – 216 miljoni eiro. Samazinājumu lielā mērā noteica procentu likmju riska ierobežošanas pasākumi, kā arī mazāki uzkrājumi kredītu zaudējumu nodrošinājumam.

Papildu informācija, video un foto materiāli pieejami Porsche Newsroom: newsroom.porsche.com

Par SIA “Baltijas Sporta Auto”

Oficiālais “Porsche” pārstāvis Latvijā – SIA “Baltijas Sporta Auto” – lepojas ar dinamisku un zinošu komandu, kā arī 20 gadu pieredzi auto tirdzniecības industrijā. “Baltijas Sporta Auto” ir autorizētais “Porsche” dīleris Latvijā, kas nodrošina uzticamu un uz klientiem orientētu tirdzniecību un auto servisu.