Štutgarte. “Porsche Esports” komanda janvāra vidū stājās uz starta virtuālajās Lemānas 24 stundu sacīkstēs ar divām digitālajām “911 RSR” automašīnām. Arī šogad sacensībās, kas šādā formātā notika otro reizi, “Porsche” izdevies izcīnīt godalgas, teikts uzņēmuma paziņojumā.

  1. gadā “Porsche Esports” komanda uzvarēja GTE klasē izturības sacīkšu debijas pasākumā “rFactor2” simulācijas platformā. Šogad virtuālo Lemānas 24 stundu sacīkšu GTE kategorijā komandai izdevās izcīnīt otro vietu.

 

“Porsche” juniors Laurins Heinrihs, Martins Krenke (abi no Vācijas), Mičels Dejongs (ASV) un Maks Bakums (Nīderlande) no uzvaras šajā leģendārajā pasākumā atpalika vien par 34 sekundēm. Trešo vietu ieņēma “911 RSR”, ko vadīja “Porsche” austrāliešu braucējs Mets Kempbels.

 

Šogad braukšanas pienākumus 510 ZS jaudīgajās “Porsche” automašīnās pieredzējuši, profesionāli, īstu autosporta sacīkšu braucēji kārtējo reizi dalīja ar simulatoru sacīkšu ekspertiem. Desmit “911 RSR” automašīnas pievienojās 50 automobiļu pulkam, kurā atradās arī LMP2 prototipi. GTE kategorijā “Porsche” automašīnas aizņēma gandrīz pusi no visiem automobiļiem.

 

Fani virtuālajām Lemānas 24 stundu sacīkstēm varēja sekot līdzi “Porsche” nodrošinātajā tiešraidē. Sacīkšu centrā, kas īpaši šim pasākumam tika izveidots Vācijā, Gronavas pilsētā, seši no astoņiem dalībniekiem dalīja braukšanas pienākumus simulatorā. Programmā bija skatāmas intervijas ar ekspertiem un dalībniekiem, kā arī braucienu analīzes un vispārēji ziņojumi.

 

“Paralēli īstajām autosporta sacensībām simulatoru sacīkstes “Porsche” kļūst aizvien svarīgākas. Ar šo platformu mēs varam veicināt kaislību pret mūsu zīmolu pilnīgi jaunā mērķgrupā. Tāpēc 2019. gadā izveidojām “Porsche TAG Heuer Esports Supercup”, kur spēkiem mērojas pasaulē labākie simulatoru braucēji. Šī kausa izcīņa februāra sākumā sāka savu ceturto sezonu,” skaidro “Porsche Motorsport” e-sporta nodaļas vadītājs Marko Ujhasi.

 

Ujhasi piebilst, ka, tāpat kā reālajās sacīkstēs trasē, virtuālās sacensības arī ir atkarīgas no nevainojama komandas darba un rūpīgas uzmanības katrai detaļai. Ņemot vērā sīvo konkurenci, šie faktori panākumu gūšanā var būt izšķirīgi.

 

“Porsche” izturības sacīkstēs piedalījās ar augsta līmeņa braucējiem tā divos “911 RSR” automobiļos. Nr. 91 digitālo sporta automašīnu dalīja nesen par “Porsche” junioru kļuvušais Laurins Heinrihs (Vācija) un Mičels Dejongs no ASV ar simulatoru sacīkšu profesionāļiem Martinu Krenki (Vācija) un Maku Bakumu (Nīderlande).

 

Neilgi pēc šīm sacensībām Heinrihs brauca ar 515 ZS jaudas “911 GT3 Cup automobile” īstās “Porsche Mobil 1 Supercup” sacīkstēs “Formula 1” atbalsta programmas ietvaros un “Carrera Cup Deutschland”.

 

Debijas pasākuma uzvarētāji GTE klasē centās aizstāvēt savu titulu virtuālajās Lemānas 24 stundu sacīkstēs automašīnā Nr. 92: Aihandžans Givens (Turcija), Tomijs Estgārds (Norvēģija) un Džošua Rodžerss (Austrālija). Rodžerss “Porsche TAG Heuer Esports Supercup” uzvarēja 2019. un 2021. gadā.

 

Pārējos “911 RSR” automobiļus vadīja komandas, kas aktīvi piedalās īstās sacīkšu trasēs visā pasaulē kā “Porsche” klienti. “Proton Competition” piedalījās ar divām automašīnām ar starta numuriem no FIA Pasaules izturības čempionāta (WEC). Automobili Nr. 77 vadīja “Porsche” braucēji Mets Kempbels (Austrālija), nīderlandieši Leks Hartogs un Kevins van Dūrens, kā arī Žeremī Butlū no Francijas. Dilans Pereira (Luksemburga), Sindre Furusets (Norvēģija), Čārlijs Kolinss (Lielbritānija) un Deins Vorens (Austrālija) brauca ar “Coanda Esports” komandas automobili Nr. 88.

 

“Project 1 x BPM” komanda arī uz starta izgāja ar diviem “911 RSR”, ko vadīja Džimmijs Broudbents (Lielbritānija), Brams Bēlens (Nīderlande), Renē Butlers un Tims Neiendorfs (abi no Vācijas), kā arī viņu tautietis Nikolass Hilebrands, Zbigņevs Siara no Polijas, Pejo Pejevs (Bulgārija) un itāļu izturības sacīkšu eksperts Rikardo Pera. Arī “GR Wolves Racing” komandai bija divas delegācijas.

 

Zemāk norādītas visas “Porsche” komandas:

 

Nr. 25: “Absolute Inspeed Racing” (Ķīna)

Džonatans Hogards (Lielbritānija) / Daniels Cao / Sjajufei Li / Jandzje Li (visi Ķīna)

 

Nr. 56: “Project 1 xBPM” (Vācija)

Džimmijs Broudbents (Lielbritānija) / Brams Bēlens (Nīderlande) / Tims Neiendorfs (Vācija) / Renē Butlers (Vācija)

 

Nr. 57: “Project 1 xBPM” (Vācija)

Rikardo Pera (Itālija) / Nikolass Hilebrands (Vācija) / Zbigņevs Siara (PL) / Pejo Pejevs (Bulgārija)

 

Nr. 61: “SEM9 Axle” (Malaja)

Alisters Jongs (Malaja) / Avila Bahars (RI) / Nabils Azlans (Malaja) / Davide Arduini (Itālija)

 

Nr. 77: “Proton Competition” (Vācija)

Mets Kempbels (Austrālija) / Leks Hartogs (Nīderlande) / Kevins van Dūrens (Nīderlande) / Žeremī Butlū (Francija)

 

Nr. 86: “GR Wolves Racing” (Lielbritānija)

Bens Bārkers (Lielbritānija) / Bārts Horstens (Austrālija) / Ādams Magvairs (Īrija) / Liams de Vāls (Nīderlande)

 

Nr. 87: “GR Wolves Racing” (Lielbritānija)

Toms Gambls (Lielbritānija) / Aleks Malihins (Baltkrievija) / Filips Puške (Vācija) / Turka Hakinens (Somija)

 

Nr. 88: “Proton Competition” (Vācija)

Dilans Pereira (Luksemburga) / Sindre Furusets (Norvēģija) / Čārlijs Kolinss (Lielbritānija) / Deins Vorens (Austrālija)

 

Nr. 91: “Porsche Esports Team” (Vācija)

Laurins Heinrihs (Vācija) / Mičels Dejongs (ASV) / Maks Bakums (Nīderlande) / Martins Krenke (Vācija)

 

Nr. 92: “Porsche Esports Team” (Vācija)

Aihandžans Givens (Turcija) / Seidžs Karams (ASV) / Džošua Rodžerss (Austrālija) / Tomijs Estgārds (Norvēģija)

 

Papildu informācija, video un foto materiāli pieejami “Porsche Newsroom”: newsroom.porsche.com.

 

Twitter kanāls @PorscheRaces tiešraidē sniedz jaunākās ziņas no “Porsche Motorsport” ar svaigāko informāciju un fotogrāfijām no sacīkšu trasēm visā pasaulē.