Štutgarte. “Porsche 911” saimei ir pievienojusies jauna vieglsvara sporta automašīna “911 Carrera T”, kas piedāvā nevainojumu braukšanas pieredzi ar ārkārtīgi sportisku aprīkojumu, informēja uzņēmumā.

Burts “T” nozīmē “Touring”. Ierasti, “Porsche” ar šo burtu identificē modeļus, kuri piedāvā īpaši autentisku braukšanas pieredzi, pateicoties precīzai pielāgošanai, ekskluzīvam aprīkojumam un efektīviem dzinējiem.

Standarta 911 T ir septiņu pārnesumu manuālā ātrumkārba, tomēr var izvēlēties arī astoņu pārnesumu “Porsche Doppelkupplung” (PDK) ātrumkārbu. Jaunajam modelim nav aizmugurējo sēdekļu. Ar PASM sporta piekari, kurai ir 10 mm pazeminājums un samazināta izolācija (10 mm pazeminājums ir piekarei un samazināta izolācija ir salonam), jaunā “911 Carrera T” nodrošina aizraujošu braukšanas pieredzi. To var just vējainā kalnā un uz lauku ceļiem – un to var arī sadzirdēt.

 

Standartā ar PASM sporta piekari un “Sport Chronopakotni

Jaunā “911 Carrera T” ierindojas starp “911 Carrera” un “911 Carrera S”. No bāzes “911 Carrera T” ir biturbo dzinējs  ar 283 kW (385 ZS)  jaudu un 450 ņūtonmetru griezes momentu. Sporta automobiļa paātrinājums no nulles līdz 100 km/h ir 4,5 sekundes, bet maksimālais ātrums – 291 km/h.

Standarta aprīkojums no “Carrera S” ar manuālu transmisiju ir papildināts ar “Porsche Torque Vectoring” (PTV) ar aizmugurējā diferenciāļa mehānisku bloķētājmehānismu. “911 Carrera T” standartā ir aprīkota arī ar “Sport Chrono” pakotni un PASM sporta piekari (-10 mm) – tikai “Carrera T” to piedāvā kombinācijā ar 385 ZS dzinēju. “911 Carrera S” tā ir pieejama pēc izvēles. Pēc pieprasījuma “Carrera T” var pasūtīt arī ar aizmugurējā tilta stūres mehānismu, kas ierasti ir pieejams modeļiem sākot ar “Carrera S”.

“T” raksturīgais aprīkojums ietver 20 un 21 collu pelēka titāna “Carrera S” diskus priekšā un aizmugurē, attiecīgi priekšējo riepu izmērs ir 245/35, aizmugurē – 305/30 . “911 Carrera T” standarta komplektācijā ir arī “GT” sporta stūre, sporta izplūdes sistēma un “Sports Seats Plus” sēdekļi.

Ar 1470 kilogramu pašmasu “911 Carrera T” ar manuālo ātrumkārbu ir vieglākā mašīna “911” sērijā ar bāzes dzinēju. Tā ir par 35 kilogramiem vieglāka nekā “911 Carrera” ar standarta astoņu pārnesumu PDK ātrumkārbu. Svaru samazina ne tikai aizmugures sēdekļu neesamība un mazāka izolācija, bet arī vieglais stikls un akumulators.

 

Touring” automobiļa koncepcijas veiksme dažādu modeļu līnijās

Jaunā modeļa nosaukumā ietvertais “T” burts jeb “Touring” atsauc atmiņā 1968. gadu, kad “touring” standartam tika pielāgots jeb homologēts “911 T”. Šis modelis klientiem tika piedāvāts līdz 1973. gadam. 2017. gadā “Porsche” atjaunoja “911” versiju ar “991” paaudzes “911 Carrera T”. Kopš tā laika arī citās modeļu līnijās, piemēram, “718 Cayman T”, “718 Boxster T” un “Macan T” ir izmantota šī koncepcija ar minimālismu dizainā, taču ar ārkārtīgi sportisku aprīkojumu.

 

Ekskluzīvas detaļas interjerā un eksterjerā

“Porsche 911 Carrera T” ārējais izskats pārējā modeļu līnijā izceļas ar tumši pelēkiem (Dark Grey) uzsvariem. Kontrastējoši elementi, piemēram, ārējo spoguļu korpusa augšējai un apakšējai daļai, jaunie durvju un aizmugures logotipi, kā arī apdares joslas uz aizmugurējā režģa ir ahāta pelēkā (Agate Grey) krāsā. Arī auto priekšējai stikla augšdaļai ir pelēka nokrāsa. Turpretim sporta izplūdes sistēmas izpūtēji ir spīdīgi melni. Tas viss jaunajai “911 Carrera T” sniedz vēl pašapzinīgāku un dinamiskāku izskatu.

Automobiļa sportiskumu interjerā uzsver standarta “Sports Seats Plus” aprīkojums. “T” interjeru izceļ matēta melna josla un spīdīgi dekoratīvi ieklājumi. Klienti, kas vēlas vēl vairāk izcelties, var izmantot izvēles “Carrera T” interjera pakotni, saņemot papildu drošības jostas kontrastējošās krāsās – šīfera (Slate Grey) vai ķirzaku zaļā (Lizard Green). Tas pats attiecas uz dekoratīvajiem apšuvumiem – “911” logotips ir integrēts galvas balstos un svītrās sēdekļu pamatnē. Paklājiem arī var izvēlēties logotipa izšuvumu kontrastējošās krāsās.

 

Neliela, bet ekskluzīva iespēju un krāsu izvēle

“911 Carrera T” piedāvā izvēlēties “Adaptive Sports Seats Plus” aprīkojumu, kā arī vēl sportiskākus un ārkārtīgi vieglus sporta sēdekļus ar “Race Tex” sēdekļu pamatnēm. “Carrera T” interjera pakotne tiek piedāvāta ar iespēju izvēlēties paplašinātu ādas salonu. Gan roku balsti uz durvju paneļiem un centrālā konsole, gan paneļa augšējās daļas un durvju malas arī ir izgatavotas no ādas.

Jaunā “911 Carrera T” ir pieejama četrās krāsās: melnā (Black), baltā (White), tumši sarkanā (Guards Red) un sacīkšu dzeltenā (Racing Yellow), kā arī ar četrām metāliskām apdarēm – dziļi melnā (Deep Black), Genciānas zilā (Gentian Blue), ledus pelēkā (Ice Grey) un “GT” sudraba (GT Silver). Ir pieejama arī īpašo krāsu izvēle – krīta (Chalk), rubīna zvaigznes neo (Ruby Star Neo), karmīnsarkanā (Carmine Red), haizivju zilā (Shark Blue) un pitona zaļā (Python Green). “911 Carrera T” pircēji arī var izmantot programmu “Paint to Sample”, kas piedāvā auto dizaina krāsojumu no vairāk nekā 110 pieejamiem krāsu toņiem.

“Porsche 911 Carrera T” pie dīleriem nonāks 2023. gada februārī, un to pasūtīt var jau tagad. Cena Latvijā ir sākot no 125 990 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli.

Plašāka informācija, kā arī video un foto materiāli pieejami Porsche Newsroom: newsroom.porsche.com

Par SIA “Baltijas sporta auto”  

Oficiālais “Porsche” pārstāvis Latvijā – SIA “Baltijas sporta auto” – lepojas ar dinamisku un zinošu komandu, kā arī 20 gadu pieredzi auto tirdzniecības industrijā. “Baltijas sporta auto” ir autorizētais “Porsche” dīleris Latvijā, kas nodrošina uzticamu un uz klientiem orientētu tirdzniecību un auto servisu.