Štutgarte. Lielbritānijas tenisa sensācija Emma Radukanu nule ir kļuvusi par vienu no “Porsche” sejām sieviešu tenisā un nākotnē pārstāvēs sporta automobiļu ražotāju pasaulē kā zīmola vēstniece, informēja uzņēmumā.

Radukanu iegāja vēsturē ar savu sniegumu pērnā gada vasarā ASV atklātajā tenisa turnīrā. Sensacionālā uzvara Ņujorkā ļāva viņai kļūt par pirmo neizsēto tenisisti, kas uzvarējusi “Grand Slam” turnīrā.

 

Taču jau šogad, aprīlī, tenisiste debitēs “Porsche Tennis Grand Prix” izcīņā Štutgartes “Porsche” arēnā.

 

19 gadus vecā Emma Radukanu pārstāv veiksmīgu jauno spēlētāju paaudzi ceļā uz sieviešu tenisa virsotnēm un šobrīd atrodas pasaules ranga 13. vietā. Pēc panākumiem ASV atklātajā turnīrā Radukanu iecēla par Britu impērijas ordeņa kavalieri, tā kļūstot arī par visu laiku jaunāko sievieti, kura jebkad saņēmusi šo pagodinājumu.

 

“Kļūšana par “Porsche” zīmola vēstnieci man nozīmē daudz. Tas ir viens no zīmoliem, kas man vienmēr paticis jau no bērnības. Viens no maniem pirmajiem tenisa treneriem brauca ar “911”. Ikreiz, kad no rīta ierados uz treniņu, es redzēju viņa “Porsche”, biju sajūsmināta un sapņoju, ka kādu dienu sēdēšu arī savā “Porsche”,” atminas Radukanu.

 

Bērnībā jaunā tenisiste devās uz Brendshečas trasi un vēroja “Porsche Carrera Cup” finālbraucienus. “Adrenalīns, ko man sniedza motosports un “Porsche” vērošana, patiesībā bija manas nedēļas jautrākā daļa. Man ir ļoti svarīgi sadarboties ar partneriem un zīmoliem, kas mani patiesi aizrauj un ar kuriem es solidarizējos. Es domāju, ka šī partnerība ar “Porsche” ir satriecoša, un, protams, ar nepacietību gaidu, kādas aizraujošas lietas mēs spēsim kopā realizēt,” pauž Radukanu.

 

“Porsche AG” valdes priekšsēdētājs Olivers Blūme norāda, ka priecājas uzņemt Emmu Radukanu “Porsche” ģimenē kā zīmola vēstnieci. “Viņa iemieso ne tikai jaunu, spēcīgu un pašpārliecinātu spēlētāju paaudzi, bet kā personība ir arī iedvesmas avots un paraugs ārpus sava sporta jaunām sievietēm visā pasaulē. Ar savu dzīvi viņa parāda, ka mērķus var sasniegt, ja sev ticam un esam gatavi smagi strādāt. Tāpēc Radukanu ir lieliski piemērota “Porsche” un uzņēmuma vērtībām,” uzsver Blūme.

 

Arī “Porsche AG” komunikācijas, ilgtspējības un politikas viceprezidents Sebastians Rūdolfs uzsver, ka Emma Radukanu ir brīnišķīga personība gan laukumā, gan ārpus tā. “Viņas sniegums Vimbldonā un ASV atklātajā turnīrā saviļņoja ne tikai tenisa cienītājus vien. Viņa apvieno dinamisku un jaudīgu spēli ar aizrautību un vēlmi uzbrukt. Arī ārpus tenisa korta Radukanu ir draudzīga, daiļrunīga un pašpārliecināta jauna sieviete. Mēs vēlamies viņu sirsnīgi sveikt mūsu zīmola vēstnieku saimē,” tā Rūdolfs.

 

Emma Radukanu ir pirmā britu sieviete, kura uzvarējusi “Grand Slam” turnīrā kopš Virdžīnijas Veidas 1977. gadā. Viņa ir dzimusi Toronto, Kanādā, 2002. gada 13. novembrī. Divu gadu vecumā Emma kopā ar vecākiem pārcēlās uz dzīvi Lielbritānijā. Radukanu tēva izcelsme meklējama Rumānijā, bet mātes – Ķīnā.

 

Daudzsološā sportiste sāka spēlēt tenisu jau piecu gadu vecumā. Kopš 13. dzimšanas dienas Emma bija tiesīga startēt U-18 ITF turnīros, un tikai astoņas dienas vēlāk viņa uzvarēja “Nike Junior International” turnīrā Liverpūlē. Tādējādi Radukanu ir kļuvusi par jaunāko turnīra uzvarētāju ITF vēsturē.

 

Kā pasaules ranga 338. vietas īpašniecei pēc “wild card” iegūšanas tenisistei tika dota iespēja startēt Vimbldonā, kur viņa aizkļuva līdz astotdaļfinālam. Līdz šim lielākais sasniegums sportistes jaunajā karjerā ir sensacionālā uzvara ASV atklātajā čempionātā.

 

Zīmola vēstniece kā “Porsche” ģimenes locekle

 

Emma Radukanu papildina “Porsche” ģimeni kā jauna tenisa vēstniece. Tajā ir arī pašreizējā Vācijas spēcīgākā spēlētāja Angelika Kerbere. No sporta pasaules komandu papildina arī golfa spēlētājs Pols Keisijs no Anglijas un Pasaules kausa futbolā ieguvējs Vācijas izlases sastāvā Sami Hedira, kurš aktīvi darbojas kā “Porsche” junioru attīstības programmas vēstnieks.

 

Sporta automobiļu ražotāja uzņēmumu un produktu komunikāciju pārstāv arī Vācijas rallija leģenda Valters Rērls, Pasaules izturības čempionāta uzvarētājs austrālietis Marks Vēbers un divkārtējais Norvēģijas olimpiskais čempions Aksels Lunns Svindāls. Turklāt zīmola vēstnieku lokā ietilpst divi bijušie “Porsche” autosacīkšu braucēji – “GT” speciālists un attīstības braucējs Jergs Bergmeisters, kā arī divkārtējais Lemānas uzvarētājs Timo Bernhards.

 

Papildu informācija, video un foto materiāli pieejami Porsche Newsroom: newsroom.porsche.com