Štutgarte. 2023. gada 29. septembrī aprit gads kopš “Porsche AG” ilgi gaidītā akciju sākotnējā publiskā piedāvājuma (IPO) īstenošanas. “Šodien mēs varam teikt, ka mūsu IPO bijis ārkārtīgi veiksmīgs. Tās ir labas ziņas mūsu klientiem, mūsu akcionāriem un arī mūsu darbiniekiem,” saka valdes priekšsēdētājs Olivers Blūme.

Blūme uzsver, ka ir lielāka uzņēmējdarbības rīcības brīvība un elastība un “Porsche” var izvirzīt pats savas prioritātes. “Mēs arī varam rīkoties krietni ātrāk un ar lielāku apņēmību. Dinamiskajā un sarežģītājā globālajā vidē tas ir svarīgāk nekā jebkad agrāk,” atzīst Blūme.

“Porsche AG” IPO īstenoja 2022. gada 29. septembrī. Pēc tam kad tika sākta akciju kotēšana biržā, “Porsche” izveidoja individuālas partnerattiecības programmatūras jomā, piemēram, ar “Apple” un “Mobileye”.

“Šādi uz nākotni un attīstību vērsti pasākumi ir svarīgi, lai arī turpmāk mums izdotos pārspēt mūsu klientu gaidas ar kārotiem produktiem un vienreizīgu “Porsche” pieredzi,” saka valdes priekšsēdētāja vietnieks un par finanšu un IT jautājumiem atbildīgais valdes loceklis Lucs Meške. “Autonomija palīdz mums vēl vairāk paātrināt mūsu attīstību un tādējādi vēl vairāk iedvesmot mūsu klientus. No tā iegūst ne tikai mūsu akcionāri, bet arī mūsu darbinieki. Galu galā uzņēmējdarbības panākumi ir pamats drošām un ļoti pievilcīgām darba vietām Vācijā ilgtermiņā,” piebilst Meške.

“Porsche” valdes priekšsēdētājs Olivers Blūme un viņa vietnieks Lucs Meške 2022. gada 29. septembrī Frankfurtes fondu biržā iezvanīja akciju biržas zvanu par tirdzniecības sākšanu. Tas bija Eiropā lielākais IPO pēc tirgus kapitalizācijas. Jau pēc pirmajiem trim mēnešiem “Porsche AG” tika iekļauts vadošajā Vācijas biržas indeksā DAX.

“Šī ātrā iekļaušana šajā indeksā bija apliecinājums tam, ka kapitāla tirgus uzticas mūsu zīmolam, mūsu produktu stratēģijai un mūsu uzņēmējdarbības modelim,” saka Meške.

“Porsche” pēdējos mēnešos šo uzticību ir attaisnojis. 2023. gada pirmajos sešos mēnešos sporta automobiļu ražotājs uzrādījis ievērojamu grupas tirdzniecības ienākumu, grupas pamatdarbības peļņas un piegādāto automobiļu skaita kāpumu.

“Pieprasījums pēc mūsu sporta automobiļiem ir liels visā pasaulē,” skaidro Blūme. “Turpinot īstenot savu modernās un sportiskās greznības stratēģiju, mēs pastāvīgi investējam mūsu produktu portfelī, inovācijās un mūsu digitālajā ekosistēmā. Mēs vēlamies padarīt savus produktus vēl labākus, vēl unikālākus un vēl pievilcīgākus, nekā tie ir šobrīd. Mums ir vairākas prioritātes, tostarp fokuss uz ierobežotas sērijas modeļiem un mūsu “Sonderwunsch” programmas paplašināšanu. Mēs uzskatām, ka esam ļoti labi pozicionēti nākotnei, vienlaikus iedzīvinot ilgtspējas principus.”

“Porsche” akcijas populāras privāto investoru vidū

“Porsche” ir izvirzījis ambiciozu mērķi, proti, 2030. gadā 80% no visiem jaunajiem piegādātajiem modeļiem jābūt pilnībā elektriskiem. Turklāt no 2024. gada arī citas modeļu līnijas pakāpeniski tiks aprīkotas ar elektrisko piedziņu.

Pilnībā elektrisko “Macan” klientiem paredzēts piegādāt 2024. gadā. Gadu vēlāk tirgū plānots laist pilnībā elektrisko “718”. Drīz pēc tam pie dīleriem nonāks arī pilnībā elektriskais “Cayenne”. “Porsche” arī plāno paplašināt savu produktu portfeli ar pilnībā elektrisku SUV, kas tiks pozicionēts virs “Cayenne”.

“Porsche AG” akcionāru struktūra joprojām ir globāli plaša un stabila. “Mēs esam īpaši gandarīti par privāto akcionāru lielo interesi. Daudziem no viņiem nepieder “Porsche” automobiļi, taču tagad viņi var būt “Porsche” ģimenes locekļi kā akcionāri. Kotējot akcijas biržā, mēs esam padarījuši “Porsche” pieejamāku,” komentē Meške.

Finanšu tirgos visā pasaulē pēdējās nedēļās novērojama saspīlēta situācija. Tas daļēji skaidrojams ar aizvien pieaugošo neskaidrību attiecībā uz globālās ekonomikas izaugsmi, kam pamatā ir centrālo banku vairākkārt īstenotais procentu likmju palielinājums. Vienlaikus ar bažām tiek sekots līdzi ekonomiskās situācijas attīstībai Ķīnā. Tas ietekmējis arī “Porsche” akcijas cenu.

Neraugoties uz joprojām sarežģīto makroekonomisko situāciju, “Porsche” apstiprinājis savas prognozes šim un turpmākajiem finanšu gadiem. Ja situācija globālajā ekonomikā un piegāžu tīklos būtiski nepasliktināsies, “Porsche” prognozē, ka grupas ieņēmumi no pamatdarbības 2023. fiskālā gada beigās palielināsies par 17%–19%. Šī prognoze balstīta pieņēmumā, ka tirdzniecības ienākumi būs 40–42 miljardi eiro. Ilgtermiņā sporta automobiļu ražotājs noteicis mērķi grupas pamatdarbības ieņēmumiem no pārdošanas pārsniegt 20 procentus.

Atruna: Šajā paziņojumā presei ietverti uz nākotni vērsti paziņojumi un informācija, kas atspoguļo “Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG” pašreizējos uzskatus par notikumiem nākotnē. Šie apgalvojumi pakļauti daudziem riskiem, neskaidrībām un pieņēmumiem. Tie ir balstīti uz pieņēmumiem, kas attiecas uz ekonomiskās, politiskās un tiesiskās vides attīstību atsevišķās valstīs, ekonomiskajos reģionos un tirgos, jo īpaši attiecībā uz automobiļu rūpniecību, ko esam veikuši, pamatojoties uz mums pieejamo informāciju un kurus mēs uzskatām par reāliem publicēšanas brīdī. Ja īstenojas kāds no šiem riskiem un neskaidrībām vai ja pieņēmumi, kas ir pamatā kādam uz nākotni vērstam apgalvojumam, izrādās nepareizi, faktiskie rezultāti var būtiski atšķirties no tiem, ko “Porsche AG” pauž vai norāda šādos paziņojumos. Mēs neatjauninām uz nākotni vērstus paziņojumus retrospektīvi. Šādi paziņojumi ir spēkā publicēšanas dienā un var tikt aizstāti. Šī informācija nav piedāvājums apmainīt vai pārdot vai piedāvājums apmainīt vai pirkt kādus vērtspapīrus.

Papildu informācija, video un foto materiāli pieejami “Porsche Newsroom”: newsroom.porsche.com

Par SIA “Baltijas Sporta Auto”

Oficiālais “Porsche” pārstāvis Latvijā – SIA “Baltijas Sporta Auto” – lepojas ar dinamisku un zinošu komandu, kā arī 20 gadu pieredzi auto tirdzniecības industrijā. “Baltijas Sporta Auto” ir autorizētais “Porsche” dīleris Latvijā, kas nodrošina uzticamu un uz klientiem orientētu tirdzniecību un auto servisu.