Štutgarte. “Porsche” pirmais pilnībā elektriskais “Taycan” šosezon kļuvis par jauno drošības automobili inovatīvajā elektrisko automašīnu sacīkšu seriālā. Tas savu debiju trasē piedzīvoja pirmajā “Formula E” sezonas posmā janvāra nogalē Dirijā, Saūda Arābijā, teikts uzņēmuma paziņojumā.

Par drošības mašīnām dēvē speciāli marķētus automobiļus, ko izmanto sacīkstēs, lai bīstamos apstākļos uz trases ierobežotu dalībnieku ātrumu, piemēram, spēcīga lietus vai uz trases esošu šķēršļu gadījumā.

“Formula E” drošības automobiļa “Porsche Taycan Turbo S” iespaidīgajā dizainā atspoguļotas visu 11 čempionāta komandu, kā arī FIA un “Formula E” krāsas. Tas simbolizē visu “Formula E” iesaistīto cilvēku apņemšanos un kopīgo ceļu pretī pilnībā elektrisku autosporta sacensību nākotnei. Tajā pašā laikā tas vizuālu pauž tādas sociālas vērtības kā daudzveidība un kopiena. Numurs “22” ir atsauce uz šajā sezonā startējošajiem 22 braucējiem.

“Esam lepni, ka “Formula E” uzticējusi “Porsche” šo uzdevumu, kas ir svarīgs mūsu braucēju drošībai,” norāda “Porsche Motorsport” viceprezidents Tomass Laudenbahs.

Pēc Laudenbaha teiktā, “Taycan Turbo S” kā oficiālā drošības automašīna apstiprina “Formula E” nozīmību “Porsche Motorsport”. Īpašais dizains ilustrē automobiļu ražotāja apņemšanos atbalstīt šī inovatīvā autosacīkšu seriāla veiksmīgo nākotni. “Lai arī trasē esam konkurenti, mēs šo vēstījumu pasaulei nododam kopīgi. Turklāt ceram, ka tādējādi uzrunāsim gados jaunāku auditoriju, kas vēl nav autosporta fani,” piebilst “Porsche Motorsport” viceprezidents.

Pateicoties tā vadāmībai un drošībai, kā arī 560 kW (761 ZS) jaudai, augstas veiktspējas “Taycan Turbo” ir ideāla izvēle, lai ieņemtu svarīgo drošības automašīnas lomu vienīgajā pilnībā elektrisko auto sacīkšu pasaules čempionātā, kurā spēkrati sacentīsies tādās pilsētās kā Londona, Mehiko, Ņujorka, Berlīne, Monako un Seula. Izmantojot “Launch Control”, “Taycan” sērijas flagmanis 100 km/h spēj sasniegt 2,8 sekundēs, un tā maksimālais ātrums ir 260 km/h.

“”Formula E” priecājas, ka “Taycan Turbo S” no astotās sezonas būs čempionāta drošības automašīna. Izstrādājot šo auto, “Porsche” pārvērta svarīgas sacīkšu trašu drošības funkcijas tā, lai tās kļūtu par spēcīgu simbolu čempionāta vīzijai par elektrificētu nākotni un “ABB FIA Formula E” pasaules čempionāta dalībnieku vienotībai,” saka “Formula E” vadītājs Džeimijs Reigls.

Pārveidojot “Porsche Taycan Turbo S” par ”Formula E” drošības automašīnu, tajā uzstādīja īpašu karkasu un sacīkšu sēdekļus ar sešu punktu drošības jostām, kā arī ierīkoja speciālu drošības apgaismojumu un “Marelli Logger” sistēmu. Mirgojošās gaismas iestrādātas mašīnas bamperos.

Ilggadējā “Formula E” drošības automašīnas vadītāja Brunu Korrejas (Portugāle) darbavieta aprīkota arī ar ugunsdzēšamo aparātu un augsto tehnoloģiju komunikāciju sistēmu. Tādējādi šis spēkrats atbilst visām prasībām, lai pildītu savus pienākumus “ABB FIA Formula E” sacīkšu seriālā.

Papildu informācija, kā arī video un foto materiāli pieejami “Porsche Newsroom”: newsroom.porsche.com